Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

ΑΠΡΟΣΜΕΝΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ ΔΙΝΕΙ ΝΕΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΤΗΝ Α1 ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

Νέο ενδιαφέρον απέκτησε η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας, μετά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής. Και αυτό γιατί η πρωτοπόρος ομάδα του Μακροχωρίου «στραβοπάτησε» στην έδρα της (0-0) με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Νάουσας, ενώ η Μελίκη πήρε σπουδαίο διπλό στο...
 Διαβατό (0-1) με τέρμα που πέτυχε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιούπρος!
Έτσι, η ομάδα του Γιώργου Ντάμτσιου μείωσε σε 4 βαθμούς της διαφορά που την χωρίζει από την πρώτη θέση και βλέπει με περισσότερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος!
Από εκεί και πέρα, Μέση και Σταυρός πέτυχαν εύκολες εκτός έδρας νίκες κόντρα σε Κοπανό (0-4) και Πλάτανο (3-7) αντίστοιχα, ενώ σημαντικό διπλό πήρε και η Χαρίεσσα στην Αγ. Βαρβάρα με σκορ 1-2.
Σπουδαία εκτός έδρας τρίποντα πήραν ο Αγ. Γεώργιος, που νίκησε με 1-2 στην Επισκοπή, και τα Τρίκαλα που πέρασαν με το ίδιο σκορ από τον Αχιλλέα Νάουσας.
Τέλος, λευκή ισοπαλία είχαμε στο γήπεδο των Καβασίλων, μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Νεοκάστρου