Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Νέα ήττα της Αλεξάνδρειας στο φιλικό με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

Την ήττα με 2-0 σκορ, γνώρισε η Αλεξάνδρεια, στο ανεπίσημο ντεμπούτο στον πάγκο της Αλεξάνδρειας του Τόλη Τερζή, από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων σε φιλική αναμέτρηση.
Ο νέος προπονητής της Αλεξάνδρειας έκανε πολλές δοκιμές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες, για να βγάλει συμπεράσματα για το έμψυχο δυναμικό που υπάρχει.
Οι «πράσινοι» παρουσιάστηκαν καλοί και στα δύο ημίχρονα, με πάθος, δύναμη και ευκαιρίες...
που δεν κατάφεραν ωστόσο να γίνουν γκολ. Το πρώτο τέρμα του Ηρακλή ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ενώ το δεύτερο στο 80'.
Αξίζει να σημειωθεί πως ήταν το τελευταίο φιλικό τεστ της Αλεξάνδρειας και την επόμενη Κυριακή δίνει τον πρώτο της αγώνα πρωταθλήματος στην Πιερία κόντρα στη Νεοκαισάρεια.

Αλεξάνδρεια:: Καρασαββίδης, Πιπιλιάρης, Αντ. Παπαδόπουλος, Αραμπατζής, Παπαδημητρίου, Κ. Παπαδόπουλος, Χαλβατζής, Σίμος, Τζεβελέκης, Κεστελίδης, Καμπερίδης.
Στην επανάληψη έπαιξαν οι: Κύρου, Αραπέλης, Στ. Βαταμίδης, Μ. Βαταμίδης, Χατζηβασιλειάδης, Κελεσίδης, Νοσιόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος.