Τετάρτη 26 Αυγούστου 2009

ΦΙΛΙΚΗ ΤΕΣΣΑΡΑ Η ΑΓΚΑΘΙΑ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Τη νίκη με σκορ 4-1 πήρε το απόγευμα του Σαββάτου (22/8) η ΑΓΚΑΘΙΑ από την ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ, σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Αγ. Τριάδας.
Η ομάδα του Νίκου Παπανώτα έδειξε ότι βρίσκεται σε μεγαλύτερο βαθμό ετοιμότητας από τους «πράσινους», οι οποίοι λόγω των διοικητικών εξελίξεων ξεκίνησαν αργά την προετοιμασία τους.
Το σκορ άνοιξαν οι Αγκαθιώτες με το «καλημέρα», με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαμπριανίδη, ενώ στο 44’ ο Τενεκετζί έγραψε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Μπάκανος τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 74’ ο Γασπαράτος μείωσε με σουτ σε 3-1. Το τελικό 4-1 πέτυχε ο Κουβατσίδης στο 80ό λεπτό της αναμέτρησης.
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ: Κίτσας, Δάρλας, Βαλδήρ, Πατρίκας, Πολυζόπουλος Κ., Λαμπριανίδης, Μελιόπουλος, Διτσόλας, Τενεκετζί, Μπάκανος, Ντάμτσιος.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Κωτσόπουλος, Καρολίδης, Πολυζόπουλος Π., Μοσχόπουλος, Ξαφέτης, Κουβατσίδης Χαλκιάς.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Κοσκινάς, Καρράς, Πρέμτσης, Παπαδόπουλος Κ., Τσέος, Πέικος, Παπαδόπουλος Α., Συμπεθέρης, Νικολόπουλος, Γασπαράτος.
Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Νικολαΐδης, Αντωνίου, Ιτούδης, Σαραντίδης, Κυπαρισσόπουλος.