Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2010

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤ. - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 0-2

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η σαιζόν για την Αλεξάνδρεια, που επικράτησε στην πρεµιέρα στον αγώνα που έδινε στην Κατερίνη µε το τοπικό Εθνικό, µε σκορ 2-0. Οι φιλοξενούµενοι, έκλεισαν ιδανικά το πρώτο µέρος, µε γκολ ένα λεπτό πριν λήξει το ημίχρονο με πέναλτι του Γα-σπαράτου.
Η Αλεξάνδρεια διπλασίασε τα τέρματά της με τον Πιπινίκα στο 49΄και εξασφάλισε τρεις βαθμούς και ανεβασμένο ηθικό για την ερχόμενη αγωνιστική
Εθνικός Κατερίνης: Καρασκόρδας, Μαγκλάρας, Θεοδοσιά-δης, Τζιάµας, Παπαγιαννούλης (53΄ Δερµίσης), Ζυγόπου-λος, (66΄Γκουταµάνης), Τάσσιος (52΄ Καµπερίδης), Ελλη-σιάδης, Κλιάνης, Μπεκιάρης, Λαζαρίδης
Αλεξάνδρεια: Καρασσαβίδης, Πολυζόπουλος, Μυλωνάς, Παπαδόπουλος, Πεϊκος, Τσέος, Συµπεθέρης, Τσακτάνης (89΄ Ιτούδης), Πιπινίκας (86΄ Κιζάρης), Γασπαράτος, Τοπα-λίδης, (77΄Μπενίσκος).