Παρασκευή 13 Αυγούστου 2010

ΙΣΟΠΟΛΟ 2-2 ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΟΚ Αλ- ΕΝΩΣΗ Α.Π.

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν ο Π.Α.Ο.Κ. Αλεξάνδρειας με την ΕΝΩΣΗ Απ. Παύλου, σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Βρυσακίου. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό με πολλές χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες.
Οι Μακροχωρίτες προηγήθηκαν στο 19’ με σουτ του Τσακαλίδη, ενώ στο 35’ οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Α. Θεοδώρου. Με τη συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου στο δεύτερο ημίχρονο ο Π.Α.Ο.Κ. πήρε «κεφάλι» στο σκορ με τέρμα του Γ. Κίτσα, ενώ το τελικό 2-2 σημείωσε στο 70’ ο Τοπαλίδης.
Π.Α.Ο.Κ. Αλεξάνδρειας: Θεοδωρίδης, Κίτσας Π., Μπουκλάς, Κίτσας Δ. Λ., Κίτσας Λ., Κίτσας Γ., Κίτσας Αθ., Θεοδώρου Α., Χατζούδης, Θεοδώρου Χρ., Ριστέμογλου.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Μεντεσίδης, Μπουκλάς Α., Τόλιος, Τζέπης, Βασιλείου, Κίτσας Δ.
ΕΝΩΣΗ Απ. Παύλου: Τσάκας, Αδαμιδης, Σταφυλίδης, Γκατζίδης, Τσάμης, Τσάκαλος, Δούκας, Βούλγαρης, Κελεσίδης, Τσακαλίδης Α., Ηλιάδης Α.
Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Μουχτάρης, Σταματέλος, Σταυρίδης, Τοπαλίδης, Αράπης.