Κυριακή 25 Δεκεμβρίου 2011

ΒΑΘΜΟ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΠΗΡΕ Ο ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Κάτω από… πολικές συνθήκες διεξήχθη η αναμέτρηση του Εθνικού Βατερού με τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, που έληξε ισόπαλη 2-2!
Το παιχνίδι άργησε να ξεκινήσει 15 λεπτά λόγω καθυστέρησης άφιξης του γιατρού, ενώ καθ’ όλη τη...
διάρκεια του αγώνα χιόνιζε και μετά τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου άρχισε να το στρώνει! Πάντως οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το καλύτερο, σημειώνοντας τέσσερα γκολ.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε μια φλύαρη υπεροχή, καθώς δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, ο Νίκος Ζηνόβιος με κεφαλιά έκανε το 1-0 στο 54’. Ο Παναγιώτης Κίτσας ισοφάρισε σε 1-1 στο 60’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Ο Εθνικός Βατερού πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ στο 80’ με κεφαλιά του Φωτιάδη. Όμως στο 89’ ο Μπουκλάς ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2, δίνοντας τον πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Στ., Ουνγιαλίδης, Τσιούκρας, Ζερβανταρίδης, Καλλιανίδης, Φωτιάδης, Μετικάνος, Τσαλίδης (75’ Μαντζώλας) Πελέκας, Θεωδωρίδης Μ (80’ Ρέββας), Ζηνόβιος Ν.
ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Κίτσας Ε. του Δ., Κίτσας Ε. του Π., Κίτσας Π., Τζέπης Ν., Χαρισούδης (46’ Παπατούκας/80 Μπουκλάς), Κίτσας Χ., Ζαχαριουδάκης, Κίτσας Αθ., Χουρσουζίδης, Τζέπης Χ.