Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2010

-4 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Η ΑΓΚΑΘΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 3-3 ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΝΑ

Τρείς φορές έμεινε πίσω στο σκορ η Αγκαθιά στο χτεσινό (Τετάρτη 27 Ιανουαρίου) εξ αναβολής παιχνίδι με την Φλώρινα, αλλα κατάφερε και τις τρεις να βρει την λύση και να ισαφαρίσει το παιχνίδι και μπορούσε λίγα λεπτά πριν απο την λήξη της αναμέτρησης να "κλέψει" το τρίποντο αλλά ο Τσιούπρος σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων.
  Το σκορ για την Φλώρινα άνοιξε ο Μητρεβόλης στο 5ο λεπτό (1-0) για να απαντήσει η Αγκαθιά με τον Τσιούπρο 3 λεπτά αργότερα (1-1). Στο 18ο λεπτό ο Ασλάνογλου έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Φλώρινα (2-1). Στο 23' ο Ντάμτσιος έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα (2-2). Έξι λεπτά αργότερα ο Μητρεβόλης σημείωσε το 3-2 για την ομάδα του πετυχαίνοντας το 2ο προσωπικό του τέρμα. Το σκορ έκλεισε στο 80' ο Μπάκανος (3-3) και στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Τσιούπρος σημαδεύοντας το δοκάρι των γηπεδούχων έχασε την μεγάλη ευκαιρία να δώσει το τρίποντο στην Αγκαθιά.
  Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΦΛΩΡΙΝΑ: Σιαπανίδης, Μορουζίδης, Τράικος, Μάνος Π. (23' λ. τρ. Φαρμάκης), Μάνος Γ., Ιωαννίδης, Ασλάνογλου, Τσαπαρής, Μητρεβόλης, Πλαγιάντζης (85' Λίτας), Φουδούλης (70' Κίνες)
ΑΓΚΑΘΙΑ: Κωτσόπουλος (56' Κίτσας), Κουβατσίδης (56' Μπάκανος), Διτσόλας, Μελιόπουλος, Πολυζόπουλος, Λαμπριανίδης, Πατρίκας, Τενεκετζής, Κοτταΐδης (80' Ξαφέτης), Τσούπρος,
Ντάμτσιος.
  Μετά και την ισοπαλία αυτήν της Αγκαθιας μέσα στην Φλώρινα,η ΑΕΠ Κατερίνης ξέφυγε με 4 βαθμούς από την Αγκαθιά που βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας η οποία αναλυτικά έχει ως εξής: