Κυριακή 11 Απριλίου 2010

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ Η ΜΙΚΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ

Πρωταθλήτρια Ελλάδος αναδείχθηκε η ομάδα Παίδων της Ε.Π.Σ. Ημαθίας, η οποία στον τελικό της διοργάνωσης που έγινε σήμερα την Κυριακή στο γήπεδο του Χολαργού στην Αθήνα, νίκησε με 3-1 την αντίστοιχη ομάδα της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 2-0 υπέρ των Ημαθιωτών με γκολ που πέτυχαν στο 13' ο Μάνος με πλασέ, προλαβαίνοντας την έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα και στο 33' ο Πρόιος με τον ίδιο τρόπο.

Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47' οι Μεσσήνιοι μείωσαν σε 2-1, για να γράψει το τελικό 3-1 λίγο αργότερα στο 64' ο Σούκιας με σουτ έξω από την αντίπαλη περιοχή.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΗΜΑΘΙΑΣ: Καζίλας, Πρόιος, Παναγιωτίδης, Σιμηχανίδης, Καλυβιώτης, Σούκιας, Κουκουρίκης, Δάγκας (63' Μπαξεβάνος), Σούρλας (74' Παντόπουλος), Μάνος, Παρσόπουλος (71' Κελεσίδης).