Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2008

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ- ΣΙΑΤΙΣΤΑ / ΚΟΖΑΝΗ - ΑΓΚΑΘΙΑ / ENΩΣΗ ΑΠ- ΑΕΠ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

live

Απο τον Ρ. Καραλιόπουλο και Γ. Τσικουρκυτούδη

Τίποτα το αξιόλογο στο πρώτο τέταρτο του αγώνα. Καμιά καλή φάση μπροστά στις δυο εστίες. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός οτι για μια ακόμα αγωνιστική στις κερκίδες του γηπέδου βρίσκονται λίγοι οπαδοί της γηπεδούχου.

20΄. Ακόμη στο μηδέν το ματς και ουδεμία αξιόλογη φάση πλην δυο φάουλ εκατέρωθεν των περιοχών που δεν ανησύχησαν τους τερματοφύλακες.
20΄ Δεν έχουμε σκορ και στο γήπεδο της Κοζάνης όπου η τοπική ομάδα υποδέχεται την Νίκη Αγκαθιάς.

22΄ Η μέχρι στιγμής εμφάνιση της Αλεξάνδρειας προβληματίζει, κάτι λείπε σε σχέση με τις προηγούμενες εμφανίσεις της.
25΄Δυνατό σουτ του Μυρωνίδη που με δυσκολία ο τερματοφύλακας της Σιάτιστας αποκρούει σε κόρνερ. Η πρώτη αξιόλογη φάση για την Αλεξάνδρεια.
27΄ Καλή φάση για την Σιάτιστα όταν ο Τσιντζάρης βρέθηκε έξω απο την περιοχή του Παλιούρα και ενώ ήταν σε θέση βολής ο Πατρίκας τον σταμάτησε την τελευταία στιγμή.
34΄Καλή φάση για την Σιάτιστα και πάλι με το Τσιντζάρη που και πάλι έσωσε ο Πατρίκας σε κόρνερ

35΄ Η Κοζάνη τα βρίσκει δύσκολα με την Αγκαθιά. Το μηδέν μηδέν διατηρείται.

45΄ Ημίχρονο στο γήπεδο της Αλεξάνδρειας με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να βρουν δίχτυα.
45΄Ημίχρονο και στο γήπεδο της Κοζάνης όπου κι εκεί έχουμε ισόπαλο αποτέλεσμα χωρίς τέρματα

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο Μακροχώρι η τοπική ομάδα βρίσκεται να χάνει στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου με 1-2. Προηγήθηκε η Ένωση ΑΠ με τον Γιάννου και η ΑΕΠ Γρ με δυο γκολ των Καραγιάννη πέρασε μπροστά μέσα σε τέσσερα λεπτά (46΄, 49΄)

Στην Αλεξάνδρεια έχει αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο και οι εντυπώσεις απο το πρώτο του Γ. Τσικουρκυτούδη είναι οτι η ομάδα του Αλεξανδρίδη είναι μεταμορφωμένη προς το χειρότερο, αγνώριστη δηλαδή. Οι παίχτες για άγνωστο λόγο δεν μπορούν να συνεργαστούν και στο 55΄ ο Μισράσι μπαίνει στη θέση του Λιάσκου.

Να σημειώσουμε οτι η πρώτη ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου είναι για την Σιάτιστα και πάλι με τον Τσίντζαρη.

6΄ Η Κοζάνη άνοιξε το σκορ και προηγείται με 1-0 επι της Αγκαθιάς

60΄ Ο προβληματισμός και η αγωνία στους λίγους φιλάθλους και τους διοικούντες της Αλεξάνδρειας κορυφώνεται με την εικονα της ομάδας τους και με το γεγονός ότι δεν μπορεί να ανακάμψει αγωνιστικά. Λες και είναι άλλη ομάδα στο γήπεδο με τα πράσινα..

62΄ Ο Οίτης της Σιάτιστας χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Ο επιθετικός της ΑΕ Σιάτιστας δέχτηκε καλή μεταβίβαση πλασάρει τον Παλιούρα και ενώ η μπάλα οδεύει για τα δίχτυα σώζει πάνω στη γραμμή ο Πατρίκας.

64΄ Ο Κίτσας της Αλεξάνδρειας μπαίνει στη θέση του Δελιορίδη.

65΄ Ο Μυρωνίδης κάνει ωραίο πλαγιο άουτ και Καφές απο κοντά πιάνει δυνατό σουτ αλλά ο Τραπενζανλίδης βγάζει κόρνερ. Πολύ καλή ευκαρία που ξυπνάει τους φιλάθλους της γηπεδούχου.

67΄ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ- ΣΙΑΤΙΣΤΑ 0-0, και ο Γιάννης ο Τσικ ανακοινώνει απο ραδιοφώνου οτι η μετάδοση του αγώνα απο το ράδιο Αλεξάνδρεια είναι μια προσφορά του προέδρου των παλαιμάχων Κ. Μαστοροδήμου.

71΄ Ο Μπουκλάς σταματάει αντικανονικά τον Τσίντζαρη και δέχεται κίτρινη κάρτα.

85΄ Ο αγώνας στην Αλεξάνδρεια παραμένει χωρίς τέρματα και η γηπεδούχος αδυνατεί να κάνει έστω και μια καλή φάση.

85΄Ένωση ΑΠ- ΑΕΠ Γρεβενών 1-2.

87΄ Ο Παπαδιάς πιάνει καλό σουτ αλλά φεύγει μόλις άουτ.

89΄ Ο Γκέσιος χάνει μεγάλη ευκαιρία να παραβιάσει το τέρμα του Παλιούρα!

92΄ Ο Καφές χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ και να δώσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.΄

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ- ΣΙΑΤΙΣΤΑ 0-0

Κακό παιχνίδι, αγνώριστη η Αλεξάνδρεια προβλημάτισε πολύ τους φιλάθλους της. Πολύ καλή η Σιάτιστα που δικαίως πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας. Ωστόσο, παρά τις γκρίνιες οι φίλαθλοι της Αλεξάνδρειας χειροκρότησαν τους παίχτες της ομάδας τους.

ΚΟΖΑΝΗ- ΑΓΚΑΘΙΑ 1-0, ΕΝΩΣΗ ΑΠ- ΑΕΠ ΓΡ 3--2