Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

ΙΣΟΠΑΛΗ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ

Το ματς στη Νάουσα, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του Περιφερειακού Πρωταθλήματος ήταν πολύ καλό και η ομάδα του Βασίλη Αργυρίου ήταν ανώτερη, είχε τον έλεγχο του ματς και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες απέναντι στον πρωτοπόρο του ομίλου.
Παρόλα αυτά ο Βατανιακός προηγήθηκε με τον Ανδρονικίδη (0-1) και η Νάουσα ισοφάρισε με τον Χατζηβαλσάμη (1-1) στις καθυστερήσεις, ενώ νωρίτερα της ακυρώθηκε γκολ ως επιθετικό φάουλ του Χαντούρη στον τερματοφύλακα του Βατανιακού Σακελαρίδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έγιναν πολλές φάσεις αλλά η Νάουσα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άξιζε τη νίκη.
Καλύτεροι από τη Νάουσα οι Περηφανόπουλος, Πετράκος, Ζούρκος και Χαντούρης.
ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Χρηστάρας (82' Ευθυμιάδης), Περηφανόπουλος, Πίτος, Πετράκος, Ζιούρκος, Παπαστεργίου, Χαντούρης, Χατζηβασλάμης, Βλαχοδήμος, Δουλγερίδης (84' Κ. Παπαδόπουλος).
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Σακελαρίδης, Μπέης, Μίγκος, Κραγιόπουλος, Κωτσιόπουλος, Μαυρίδης, Ανδρονικίδης (71' Τσώμης), Γιαπιτζής, Κυπαρίσσης, Ποτουρίδης (61' Μπουζούκης), Δημόπουλος (71' Αγγελάκης).